Rezydencja w otoczeniu zieleni

Dom (Rezydencja) na sprzedaż
4 550 000 PLN , Pow. 817,24 m2
Typ nieruchomości:
Dom
Powierzchnia:
817,24 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Liczba pokoi:
9
Lokalizacja:
Tenczynek
Rok budowy:
1928
Liczba kondygnacji:
2
Numer oferty:
BB501883
Powierzchnia działki:
7 400 m2
Cena za m2:
5 568 PLN
Na południu Polski, w województwie małopolskim, tylko 25 km od jednego z najpiękniejszych miast Europy - Krakowa, znajduje się malownicze miejsce, w którym historia przeplata się z teraźniejszością. W malowniczej wsi Tenczynek, pośród pełnego zieleni ogrodu, znajduje się wyjątkowy budynek w stylu rezydencji, który niesie ze sobą wiele możliwości.

PARAMETRY i OPIS NIERUCHOMOŚCI
Nieruchomość gruntowa to rozległy teren o powierzchni 74 ar. Główny budynek mieszkalny, posadowiony na nieruchomości to dwukondygnacyjny obiekt (parter + piętro), wraz z zagospodarowaną piwnicą oraz poddaszem.

Piwnica - powierzchnia całkowita 181,69 m2
Parter - powierzchnia całkowita 212,06 m2
Piętro - powierzchnia całkowita 203,68 m2
Poddasze - powierzchnia całkowita 50,94 m2

Powierzchnia użytkowa budynku - 597,43 m2
Powierzchnia całkowita - 817,24 m2
Kubatura - 2301,53 m2

Budynek w latach 2001-2004 przeszedł pełną restrukturyzację: dokonano zmiany konstrukcji dachu, wymiany więźby dachowej i pokrycia, częściowo wymieniono stropy, wykonano termorenowacje budynku, dokonano odrestaurowania stolarki drzwiowej i okiennej (okna drewniane stylizowane), wykonano renowację schodów zewnętrznych (obecnie wykonane z dolomitu), wewnętrznych (drewniane) oraz podłóg ( w części budynku zachowano oryginalny parkiet). Wymienione zostały również instalacje i zaprojektowano nową kotłownię.

W budynku zlokalizowanych jest 9 pokoi, w tym między innymi sala kinowa, gabinet, siłownia. W piwnicy znajduje się również winiarnia - idealne miejsce dla koneserów win oraz sauna, a na parterze dla miłośników kwiatów - oranżeria. Na parterze zlokalizowany jest kominek, który rozprowadza ciepłe powietrze również do pomieszczeń usytuowanych na pierwszym piętrze. Poddasze zostało zagospodarowane do celów wypoczynkowych - duża przestrzeń, idealne miejsce na rodzinny wypoczynek.

Dodatkowym atutem nieruchomości jest centralny odkurzacz, zainstalowany filtr wody, ogniwa fotowoltaiczne o mocy 9,64 kWh oraz alarm wraz z centralnym monitoringiem.

Działka, na której, posadowiona jest nieruchomość, jest w całości ogrodzona (ogrodzenie betonowe z wstawkami drewnianymi, 3 bramy, 2 wjazdy), w pełni zagospodarowana. Główny podjazd do budynku usytuowany jest od strony wschodniej, wykonany z kostki kamiennej. Ogród jest pełen zieleni - mnóstwo drzew, krzewów, daje poczucie spokoju, intymności, a drzewne alejki wraz z kwietnymi altankami, zachęcają do spacerów i nadają temu miejscu wyjątkowy charakter. Całość tworzy bardzo przemyślaną koncepcje i daje poczucie elegancji.

Na działce oprócz budynku mieszkalnego znajdują się również:
- budynek byłej świetlicy, obecnie zaaranżowany jako mieszkanie (służbówka) o powierzchni ok. 50 m2, połączony z budynkiem gospodarczym, dla którego został przygotowany projekt łaźni, pokazujący możliwość zagospodarowania przestrzeni na budynek rekreacyjny.
- przestronna altana grillową z drewutnią z wyjściem na patio
- garaż 3 stanowiskowy wraz z budynkiem gospodarczym
- dodatkowy budynek gospodarczy - do zagospodarowania

HISTORIA BUDYNKU
Budynek główny pochodzi z roku 1928. Według pierwotnego projektu był budynkiem mieszkalnym, ale po wojnie został zaadoptowany na budynek administracyjno - gospodarczy ze stołówką ośrodka wczasowo-kolonijnego Huty Kościuszko. Na parterze znajdowały się jadalnia, wydawalnia posiłków oraz bufet, a na piętrze sypialnie, łazienka i pomieszczenie gospodarcze. W piwnicach zlokalizowane były kuchnie, magazyny, kotłownie oraz zaplecze socjalne dla ówczesnych pracowników.

Rok 2004 przyniósł gruntowną restrukturyzację obiektu, której celem było przywrócenie funkcji mieszkaniowej, wprowadzenie większej funkcjonalności, unowocześnienie i pełną odbudowę, aby budynek stal się bezpiecznym i wyjątkowym miejscem. Dziś wzbudza zachwyt zarówno z zewnątrz, jak i w środku.

LOKALIZACJA i KOMUNIKACJA
Tenczynek to malownicza wieś położona w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, gmina Krzeszowice. Oddalona jest zaledwie o około 25 km od Krakowa, 50 km od Katowic i tylko 6 km od najbliższego miasta Krzeszowice. Dojazd do autostrady A4, to tylko 5 km, a najbliższe lotnisko oddalone jest o niecałe pół godziny drogi.

Historia tego miejsca sięga XIV wieku. Założona najprawdopodobniej przez Nawoja z Morawnicy, miała odgrywać rolę służebną wobec zamku Tenczyn, oddalonego o około 4 km od wsi. Dziś urokliwe miejsce, którego jedną z najbardziej znanych atrakcji historycznych jest zabytkowy Browar Tenczynek, ale nie można również zapomnieć o Bramie Zwierzynieckiej, ruinach kopalni, sztolni lodowej, zabytkowych willach. Okolica to przede wszystkim Tenczyński Park Krajobrazowy, teren o niezwykłych walorach przyrodniczych, kulturowych i krajobrazowych - na terenie parku można znaleźć bardzo ciekawe zabytki architektury: ruiny zamku Lipowiec w Babicach, ruiny zamku Tenczyn w Rudnie, barokowe kościoły w Tenczynku i Morawicy, poaustriackie forty oraz zespół pałacowy w Balicach.

Z dodatkowych atrakcji okolicy warto wymienić pole golfowe Krakow Valley Golf & Country Club w pobliskich Paczółtowicach, stadninę koni czy liczne ścieżki rowerowe ( w tym trasa rowerowa prowadząca do Ojcowskiego Parku Narodowego).

OKOLICZNE INWESTYCJE
 - Przebudowa i rozbudowa Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice” - zwiększenie dostępności i jakości usług medycznych
- Dolina Kresowa w Krzeszowicach - jedna z największych inwestycji mieszkaniowych w okolicy ostatnich lat
W planach na 2022 rok jest również budowa basenu w mieście Krzeszowice, dokończenie budowy parkingu Park&Ride czy utworzenie projektu sali koncertowej przy Szkole Muzycznej.

W celu zaprezentowania nieruchomości, zapraszamy do kontaktu. Oferta dostępna tylko w w naszym Biurze Nieruchomości.

Zadzwoń i dopytaj o szczegóły!.

Tomasz Bobiec
Pośrednik Nieruchomości

BB Partner Real Estate
Tel. +48 792 020 303
e-mail: tomasz@bbpartner.pl

Oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
Wspólne zdrowie i bezpieczeństwo to nasz priorytet. Podczas spotkania zachowujemy najwyższe środki ostrożności.
Stosujemy nowoczesne rozwiązania w celu komunikacji, konsultacji oraz prezentacji nieruchomości.
Nieprawidłowy adres E-mail